İlim-İrfan Haberleri

Son Haberler

  "Çocukların camiden soğumasına sebep olmayalım"

  Yaz Kur'an kursuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Şanlıurfa İl Müftüsü Açık, çocukların camiden ve Kur'an-ı Kerim kursundan soğumaması için dikkatli davranılması gerektiğini söyledi.

  "Said-i Nursi Allah’ın dostluğunu kazanmış bir zattır"

  Şanlıurfa'da Bediüzzaman Said-i Nursi için düzenlenen mevlit programında, Bediüzzaman Said-i Nursi'nin Allah’ın dostluğunu kazanmış bir zat olduğu ifade edildi.

  İl Müftüsü İhsan Açık

  İl Müftüsü İhsan Açık

  Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, "tüm Müslümanların Ramazan ayında hem iftar hem de sahur sofralarında israf etmemeye dikkat etmeleri gerektiğini" söyledi.

  “Osmanlı Belge Ve Kaynaklarında Şanlıurfa Sempozyumu” sona erdi

  “Osmanlı Belge Ve Kaynaklarında Şanlıurfa Sempozyumu” sona erdi

  Şanlıurfa’da düzenlenen 'Uluslararası İslam Tarihinde ve Medeniyetinde Şanlıurfa: Osmanlı Belge ve Kaynaklarında Urfa Sempozyumu' sona erdi. Sempozyumda 70 bildiri kabul edildi.

  Kaza namazlarımı nasıl kılmalıyım?

  Kaza namazlarımı nasıl kılmalıyım?

  14 yaşında namaza başladım, 20 yaşına kadar kıldım. Ama askere gidip geldikten sonra namazdan uzaklaştım. Sonra 28 yaşında elhamdulillah tekrar dönüş yaptım. 6 yıllık kaza namazlarımı nasıl kılmalıyım?

  Piyango Kumardır Kumar Haramdır

  Piyango Kumardır Kumar Haramdır

  Milli piyango ve benzeri kumar oyunlarının, şans oyunları adı altında devlet eliyle halka dayatılması, toplumu manevi buhranlara sürüklüyor. Toplumsal, ailevi ve psikolojik olarak sorunlara neden olan şans oyunları ve kumar konusunda uyarılarda bulunan İttihad'ul Ulema Başkanı Molla Enver Kılıçaslan, Milli Piyango'nun kumarın bir türü olduğunu ve bunun da kesinlikle haram olduğunu belirtti.

  Hataların Başlangıcı

  Hataların Başlangıcı

  “Hubbuddunya re'su min hatietin…” Allah Rasulü'nün dudaklarından bu kelime döküldüğünde sahabe anlamıştı, dünyaya gönül verilmemeliydi. Fani dünya, muvakkat ömür mümin için sırtını yaslayacağı bir dayanak olamazdı. Fani olan fena bulur, muvakkat olan herşey tek mevsimlik bahardı. Gelirdi ve geçerdi. Dünya dar-ı imtihan olduğu gibi; aynı zamanda imtihanın kendisiyidi. Evet, müminler dünyada imtihan edilir, bir de dünya ile imtihan edilirdi. Dünya ile imtihan Cenab-ı Allah'ın insanı dünya ile sınaması; diğer insanları nazar-ı itibara almak suretiyle insanın varsıllığı ve yoksulluğuydu.

  Mümin'de ibadet bilinci

  Mümin'de ibadet bilinci

  Namaz dinin direği… Namaz müminin miracı… Namaz ki hasta gönüller ilacı… Secde secde Rabbimize yöneliş, Ruhun Rahman'a vuslatı, Müminin Rabbine en yakın olduğu anı… Namaz ki; dinin direği, cennetin anahtarı, daralan gönüllerin ferahlığı…

  6-8 Ekim olayları anatomisi -1

  6-8 Ekim olayları anatomisi -1

  Raflarda yerini alan “6-8 Ekim Olayları Anatomisi” adlı kitapta, PKK/HDP’lilerin 6-8 Ekim Kobani bahaneli saldırılarında Diyarbakır’da Yasin Börü ve arkadaşlarının katledilmesi olayı tanıkların dilinden anlatılıyor.

  Duygusaldır Kadın!

  Duygusaldır Kadın!

  Estetiktir kadın, zarafettir, inceliktir. Hayata doğuşa, yeniye, yeniliğe sebep kılınmıştır ve bu yüzden özeldir kadın... Annelik makamına layık görülerek “seçilmiş”tir kadın...

Daha Fazla Getir