Eğitim Bir-Sen Şube başkan adayı basına tanıtıldı

Eğitim Bir-Sen Şube başkan adayı basına tanıtıldı

Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şubesinin Kasım ayında yapılacak olan Şube başkanı ve yönetimi seçim öncesi, şube başkanlığına aday olan Cihan Bircan, adaylığını basına ve kamuoyuna tanıttı.

Bu kapsamda sendikanın en fazla üye sayısının bulunduğu Eğitim-Bir-Sen genel kurulunu yapmaya hazırlanıyor.  Eğitim-Bir-Sen üyeleri Ekim ayında delege seçimi yapacak. Kasım ayında da delegeler Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube başkanı ve yönetimini belirleyecek.

Öğretmenev’inde bir basın toplantısı düzenleyerek ilk adaylığını açıklayan Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Adayı Cihan Bircan, tüm ilçelerin sesi olma amacıyla çıktıklarını belirtti.

Bircan, “Sözlerime başlamadan önce bu kutlu davanın manevi fitili ateşleyen merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız başta olmak üzere davaya gönül adayarak, ruh katarak, bu fitili bir yanardağa dönüştürerek, Anadolu ruhuyla buluşturan büyük dava adamı hemşerimiz Mehmet Akif İnan ağabeyimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Tüm kamu kollarında görev yapan kamu görevlilerinin sendikal haklara kavuşması için faaliyet yürüten sendikamız kısa zamanda Anadolu’nun bağrı yanık gönlünde coşkuyla karşılık bulmuştur.” dedi.

Haksızlığa uğrayan her üyelerinin onların hakkını savunmak amacıyla bu yola çıktıklarını ifade eden Bircan, “Bu yola çıkıyoruz. Çünkü öğretmen camiasında gönlü kırık, gözden uzak bırakılmış, kuytu köşelerde kalmış, içlerinde taşıdıkları dava heyecanını sendikal eyleme dökememiş olanların sesi olma arzusundayız. Sendikayı plazalardan çıkarıp, beyaz yakalıların sendikası olmaktan kurtarıp, alnı terleyenlerin, yorgunluktan ayakları şişen; bir köy okulunda görev yapan meslektaşımızın, taşıma merkezlerine, okul bahçelerine, idare odalarına ve en önemlisi sınıfların tozlu ortamlarına taşımak istiyoruz. Sadece seçimden seçime hatırlanan meslektaşlarımız için değil her an sendikası yanında olduğu için kendisinde güç bulmayı hissetmeleri için yola çıkıyoruz Tüm meslektaşlarımıza bu yolda fikri, zikri, siyasi düşüncesi, dünya görüşü, dili, dini, ırkı, cinsiyeti hatta sendikası ne olursa olsun veya sendikasız olsun hakkını ve hukukunu savunmak için bu yola çıkıyoruz. Gerektiğinde her üyemizin ayağına gidecek bir hukuksal danışmanlık hizmeti için, mobbinge ve haksızlığa uğradığında onların hakkını savunmak için çıkıyoruz bu yola.” ifadelerini kullandı.

‘Mülakatlarda birilerini kayırmak için değil; hem yöneticilerde hem de öğretmenler için liyakata dayalı bir sisteme dönüşmesi için bu yola çıkıyoruz’ diyen Bircan, “Mülakatlarda birilerini kayırmak için değil; birilerine yer ayarlamak için değil; bu uygulamanın hem yöneticilerde, hem öğretmenler için liyakata dayalı bir sisteme dönüşmesi için bu yola çıkıyoruz. Her üyemizin şunu bilmesini rica ediyoruz başka bir sendika açmıyoruz zaten üyesi olduğumuz sendikamızı, üyelerinin hizmetine, görüş, fikir ve önerilerine açmak için yönetmeye talip oluyoruz. Bu sosyal cesareti gösteren bu yönetim ekibimiz, eğer kazanırsa, sendikamızın her bir üyesi kazanmış olacak. Üç dönemdir sendikamızı yöneten mevcut yönetimdeki arkadaşlarımız eğer kazanırsa; onlar kazanmaya devam edecek, bizler ve bizler gibi olan tüm üyeler, birer sayı olarak kalmaktan ileri gidemeyecektir. Son olarak şunu belirtmek gerekir ki kimsenin tarafı ve adamı değiliz. Bizler bu memlekete katkı sunan, memleketin geleceği için taş üstüne taş koyan, herkesin adamıyız. Kendi ve çevresinin menfaati dışında hiçbir şeyden haberi olmayan herkesin de karşındayız.” şeklinde konuştu. (Urfabasını)

ASİL YÖNETİM KURULU

1.Mahmut ÇITIRIK

2.Erdal ÇELLİK

3.Mehmet FERHAN

4.Osman YAVUZ

5.İ.Halil BAYAT

6.Sinan AÇMA 


Önceki Viranşehir'de “Hayat Namazla Güzel” etkinliği
Sonraki

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.