HÜDA PAR milletvekili adayı Baylan seçim çalışmalarını sürdürüyor

HÜDA PAR milletvekili adayı Baylan seçim çalışmalarını sürdürüyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam eden HÜDA PAR Milletvekili adayı Aziz Baylan, vatandaşlardan destek talebinde bulunuyor.

Galeriye gitmek için tıklayın

HÜDA PAR 27. Dönem Şanlıurfa Milletvekili adayı Aziz Baylan, 24 Haziran tarihinde yapılacak seçimler için çalışmalarını sürdürüyor.

Baylan, seçim çalışmaları kapsamında buğday ve zahireciler pazarı ile büyükbaş ve küçükbaş hayvan pazarını ziyaret etti.

Ziyaretlerinin ardından gazetecilere açıklama yapan Milletvekili adayı Baylan, şiddeti bir çözüm yolu olarak benimsemediklerini belirterek, “Meselelerin şiddet yoluyla çözüleceğine inanmıyoruz. Sorun ve meselelerin müzakere yoluyla çözülebileceğine inanıyoruz. Sonuna kadar sulh kapısının açık tutulmasını; savaşa, kavgaya ve silaha asla prim verilmemesini istiyoruz. Biz her zaman barıştan, kardeşlikten yanayız. Sadece bölgemizde ve Türkiye'de değil,  dünyanın hiç bir yerinde namludan bir tek mermi çıkmasını tasvip etmiyoruz.” dedi.

Birilerinin söylem ve eylemlerinin birbiriyle çeliştiğine dikkat çeken Baylan, “Yıllarca en çok barıştan ve kardeşlikten bahsedenler en çok bu coğrafyamızda kan döktüler. Yıllarca coğrafyamızı huzura hasret bıraktılar. Annelerin ağıtları hiç dinmedi. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Halkımızın bunları iyi görmesi gerekiyor.” diye konuştu. (Abdurahman Uğurlu - İLKHA)

 

Önceki "Çocukların camiden soğumasına sebep olmayalım"
Sonraki Muharrem İnce'den polise küfür ve hakaret iddiası

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.