HÜDA PAR Adayı Baylan: Siverek'te işsizlik problemi var

HÜDA PAR Adayı Baylan: Siverek'te işsizlik problemi var

HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili Adayı Aziz Baylan, Siverek'te işsizlik sorununun sürekli ötelendiğini belirterek, sorunun çözümü için belli bir irade ortaya konulması gerektiğini kaydetti.

HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili Adayı Aziz Baylan, 24 Haziran tarihinde yapılacak genel seçimler için Siverek’te şehir merkezi ve kırsal mahallelerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Muskan ve Çat kırsal mahallelerinde taziye ziyaretlerine katılan Baylan, daha sonra Seyfioğlu Caddesi esnafını ziyaret etti.

“İşsizlik problemi var”

Siverek'in yıllardır işsizlik problemi ile boğuştuğuna vurgu yapan Baylan, şunları söyledi:

“Siverek genç bir nüfusa sahip olmasına rağmen gençlerimiz iş imkânı bulamıyor. İş bulamayan gençlerimiz iş bulmak için batı illerine gidiyor. İlçemizde, binlerce üniversite mezunu işsiz var. Yıllar önce faaliyete başlaması gereken Organize Sanayi Bölgesi halen faaliyete başlayamadı. Organize Sanayi Bölgesinin faaliyete başlamaması siyasi bir başarısızlıktır. Organize Sanayi Bölgesi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2016 tarihinde onaylanmasına rağmen halen bir gelişme sağlanamadı. İşsizlik sorununun bir anda çözülmeyeceğini biliyoruz. Sorunun çözümü için bir irade ortaya konulursa, işsizlik probleminin çözümü noktasında yok kat edileceğine inanıyoruz.” (İLKHA)

Önceki "Said-i Nursi Allah’ın dostluğunu kazanmış bir zattır"
Sonraki “HÜDA PAR’ın güçlenmesi demek bu halkın huzuru ve refahı demektir”

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.