HÜDA PAR iş yerleri yanan pasaj esnaflarını ziyaret etti

HÜDA PAR iş yerleri yanan pasaj esnaflarını ziyaret etti

HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili adayı Lokman Yalçın, beraberindeki heyetle, Avrupa Pasajı’nda önceki gün çıkan yangında iş yerleri hasar gören esnafı ziyaret ederek, ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.

Galeriye gitmek için tıklayın Videoyu izlemek için tıklayın

HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili adayı Lokman Yalçın, Haliliye İlçe Başkanı Ali Durmaz ve partililerden oluşan bir heyetle, önceki gün Avrupa Pasajı’nda çıkan yangında işyerleri hasar gören esnafı ziyaret etti.

Esnafa ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten HÜDA PAR heyeti, yangına ilişkin esnaftan bilgi aldı.

İtfaiyenin yetersiz kaldığını ve birçok itfaiye erinin gaz maskesi takmadan yangına müdahale ettiğini belirten esnaf, birçok itfaiye erinin dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Pasaj esnafının yardımıyla yangının söndürüldüğünü aktaran esnaf, “Dükkânlarımız gözümüzün önünde yanıyordu. İtfaiye yetersiz kaldığı için, mecburen elimizdeki imkânlarla müdahale etmeye çalışıyorduk. Allah’a şükürler olsun herhangi bir can kaybı olmadı.” dedi.

Ekonomik krizin olduğu bir dönemde böyle bir olayın yaşanması esnafı ciddi anlamda zora soktuğunu ifade eden HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili adayı Lokman Yalçın, mağduriyetin giderilmesi konusunda yetkililere çağrıda bulundu.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve AFAD yetkililerinin, yanan işyerlerinde inceleme yaptığını ve yanan iş yerlerinin onarılması için yardımcı olacaklarını ifade eden Yalçın, “Valilik, AFAD ve özellikle belediyelerimiz, esnafımızın en azından mağduriyetlerinin azda olsa giderilmesi noktasında, el uzatmaları gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

“Yanan işyerleri ve mallar milli servettir”

Esnafın, yetkililerden şikâyetçi olduğunu belirten Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Esnaf, ‘Hiçbir yetkili gelip halimizi sormadı’ diye tepki gösteriyor.  Gerçekten, gönül isterdi ki yangının ilk saatlerinde belediye başkanları, kurum amirleri, milletvekilleri burada olsaydı. Çünkü yanan mallar milli servettir. Hepimizin malıdır. Esnafın dediğine göre, eğer kendileri de müdahale etmemiş olsalardı, belkide pasajın tamamı veya büyük bir kısmı yanar kül olurdu. Onun için yetkililere sesleniyoruz; bir nebzede olsa esnafın yaralarını sarmaya çalışın.”

Avrupa pasajı, dünya iş merkezi ve diğer pasajların Güneydoğu’nun kalbi konumunda olduğunu da sözlerine ekleyen Yalçın, esnafa ve Şanlıurfa halkına ‘geçmiş olsun’ temennisinde bulundu. (İLKHA)


Önceki HÜDA PAR milletvekili adayı Baylan esnafların sorunlarını dinledi
Sonraki Siverek'te trafik kazası: 2 polis 1 asker yaralı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.