İl Sağlık Müdürlüğü uyardı: "Gereksiz yere meşgul etmeyin"

İl Sağlık Müdürlüğü uyardı:

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, kentin 112 Acil Çağrı Merkezine günde 14 bini asılsız ihbarın geldiğini belirterek, Şanlıurfalıları 112 çağrı merkezini gereksiz yere meşgul etmemeleri konusunda uyardı.

Videoyu izlemek için tıklayın

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, kentin 112 Acil Çağrı Merkezine günde yaklaşık 14 bin 500 çağrı geldiğini ve gelen bu çağrıların 14 bini asılsız ihbar olduğunu ifade ederek, Şanlıurfalıları 112 çağrı merkezini gereksiz yere meşgul etmemeleri konusunda uyardı.

Gelen asılsız çağrıların çoğunluğunda çocukların elinde oyuncak olarak bırakıldığından kaynaklandığını ifade eden, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü 112 Komuta Merkezi Ekip Lideri Mehmet Atalar, “İlimiz 112 Acil Çağrı Merkezine günlük ortalama 14 bin 500 çağrı gelmekte gelen bu çağrıların 14 bini asılsız ihbar olarak değerlendirilmektedir. Gelen çağrılarda çoğu zaman telefon cihazlarının denenmesi çocukların elinde oyuncak olarak telefonların 112 çağrı merkezini arayarak gereksiz yere meşgul etiği tespit edilmiştir.” dedi.

Çıkan asılsız ihbarlardan dolayı ambulans bekleyen başka hastaların çeşitli mağduriyetlere karşılaştıklarını söyleyen Atalar, “Bu konuyla ilgili bir örnek vermek gerekirse bir bölgede bir mahallede olan vakaya ambulans gönderdikten sonra o vakanın asılsız olduğu tespit ediliyor aynı bölgede aynı mahallede oluşan başka bir vakayı daha farklı daha uzak bir bölgeden ambulans göndermek zorunda kalıyoruz. Buda hastalar açısından çeşitli sorunları çeşitli mağduriyetleri oluşturmaktadır. Vatandaşlarımızdan 112 gereksiz yere meşgul etmemeleri gereksiz yere aramamalarını talep ediyoruz.” şeklinde konuştu. (İLKHA)


Önceki “Siyonist terör rejimi ile yapmış olduğunuz bütün anlaşmaları iptal edin”
Sonraki “Göreve dönenler mahrum kaldıkları haklarına kavuşamamaktadırlar"

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.