Filistin Sağlık Bakanlığından açıklama: 112 şehit 13 bin yaralı

Filistin Sağlık Bakanlığından açıklama: 112 şehit 13 bin yaralı

Filistin Sağlık Bakanlığı, “Büyük Dönüş Yürüyüşü”nün başladığı 30 Mart tarihinden şimdiye kadar 112 Filistinlinin şehit edildiğini, 13 bin kişinin de yaralandığını duyurdu.

Filistin Sağlık Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, “Büyük Dönüş Yürüyüşü”nün başladığı 30 Mart tarihinden şimdiye kadar 112 Filistinlinin siyonist rejim tarafından şehit edildiğini, yaklaşık 13 bin kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Yaralılardan 2 bin 96’sının çocuk olduğu belirtilen açıklamada bin 29’unun ise kadın olduğu ifade edildi. Bakanlık ayrıca yaralılardan 232’sinin durumunun ağır olduğunu, 32 yaralının ise bir uzuvlarını kaybederek malul duruma düştüğünü belirtti.

Siyonist işgalciler tarafından sadece 14 Mayıs tarihinde katledilen Filistinli sayısının 65 olduğu belirtilen açıklamada, aynı gün en az 2 bin 900 kişinin de yaralandığı belirtildi.

30 Mart tarihinde ve Toprak günü dolayısı ile başlayan barışçıl Büyük Dönüş Yürüyüşü ise Gazze’de halen devam ediyor.

Filistin İslami direniş hareketi Hamas Filistin milletinin kendi haklarını kazanıncaya kadar Büyük Dönüş yürüyüşlerine devam edeceğini duyurdu.  (İLKHA)


Önceki ÖSYM'den açıklama: Bugün son gün!
Sonraki Nicolas Maduro yeniden devlet başkanlığına seçildi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.