DP ve BBP'nin seçim kararı Resmi Gazete'de

DP ve BBP'nin seçim kararı Resmi Gazete'de

Demokrat Parti ve Büyük Birlik Partisi'nin seçimlere direkt olarak katılmayacağına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin son mükerrer sayısında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığının, Demokrat Parti (DP) ve Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimlere ilişkin talebine dair kararı yayımlandı.

Buna göre, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal tarafından imzalanarak YSK Başkanlığına verilen yazıda, 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ne direkt olarak katılmayacakları ve seçimlerde "Millet İttifakına" dahil olan İYİ Parti listelerinden aday gösterecekleri belirtilerek, gereğinin yapılması istendi.

BBP Genel Merkezi tarafından imzalanarak YSK Başkanlığına verilen yazıda, 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ne "Cumhur İttifakı" içerisinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin listelerinden milletvekili adayı gösterecekleri ve ayrı bir milletvekili adayı bildirmeyecekleri bildirilerek, gereğinin yapılması istendi.

Söz konusu talepleri değerlendiren YSK Başkanlığı, kabul edilen bu istemlerin parti yetkililerine bildirilmesine karar verdi. (İLKHA)


Önceki Ramazan'da meyan kökü şerbetine rağbet artıyor
Sonraki ÖSYM'den açıklama: Bugün son gün!

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.