Peygamberler Şehri'nde Ramazan'ın ilk Cuma namazı kılındı

Peygamberler Şehri'nde Ramazan'ın ilk Cuma namazı kılındı

Ramazan ayının ilk Cuma namazını kılmak için Balıklıgöl’de bulunan Dergâh Camisine akın eden Şanlıurfalılar, başta Filistin olmak üzere İslam alemi için dua ettiler.

Galeriye gitmek için tıklayın Videoyu izlemek için tıklayın

On bir ayın sultanı, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan'ın ilk Cuma namazını kılmak için Şanlıurfalılar, Hazreti İbrahim'in doğduğu ve ateşe atıldığı yer olarak bilinen Balıklıgöl Dergâh (Mevlid-i Halil) Camisi'ne akın etti.

Havaların çok sıcak olduğu kentte Cuma namazından önce özellikle merkezi camilere akın eden Şanlıurfalılar, namaz kıldı ve dua etti.

Küçük çocuklar büyükleriyle beraber camilere gelirken, engelli vatandaşlar da sıcak havaya rağmen camide olmak için gayret gösterdiler.

Cuma namazını kılmak için 7’den 70’e her yaştan katılım gösteren Şanlıurfalılar caminin içine sığmayınca, cemaat için cami avlusunda ve Balıklıgöl Platosu'nda halılar serildi.

Vatandaşlar cami imamının okuduğu Kudüs konulu hutbeyi can kulağıyla dinledi.

Cuma namazı için camiye gelenler kendilerine uzatılan mikrofonlara Ramazan ayının tüm İslam ümmetine hayırlar getirmesini ve İslam ülkelerindeki kan ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını dilediler. (İLKHA) 


Önceki Otomobil kazasında ölü sayısı 5'e yükseldi
Sonraki Şanlıurfa'da Kudüs konulu hutbe okundu

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.