Başbakan Yıldırım sert çıkıştı: Bu alçak bir katliamdır

Başbakan Yıldırım sert çıkıştı: Bu alçak bir katliamdır

Başbakan Yıldırım, 43 Filistinlinin şehit olduğu Siyonist saldırılara ilişkin, "Bu alçak bir katliamdır, şiddetle kınıyoruz." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, ABD’nin Tel Aviv büyükelçiliğini işgal altındaki Kudüs’e taşıması kararını protesto eden Filistinlilere yönelik siyonist terör rejimi tarafından Filistinlilere yönelik katliama tepki gösterdi.

Başbakan Yıldırım, şunları dedi:

"ABD-israil kutlama yapıyor, Filistinliler katlediliyor. İsrail askeri gözünü kırpmadan 43 masum Filistinliyi şehit ediyor. Bu alçak bir katliamdır, şiddetle kınıyoruz

ABD maalesef sivilleri katleden israilin yanında fütursuzca yer almış, insanlık suçuna ortak olmuştur. Bu kararı şiddetle kınıyoruz, bu karar yok hükmündedir."

Bir tane İsrailli ölen var mı? Yok, çünkü bu gençler, Filistin halkı dünyanın dikkatini çekmek için silahlsız bir şekilde haykırmaktan başka bir şey yapmıyorlar.

İslam dünyası bu katliam karşısında tek yürek, tek ses olmak mecburiyetindedir. Şehit Filistinli kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum." (İLKHA) 


Önceki Dışişleri Bakanlığından Filistin'de yaşananlara sert tepki
Sonraki Trump'ın küstah kararına tepkiler çığ gibi büyüyor

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.