Erdoğan: Kudüs Filistin'in başkentidir

Erdoğan: Kudüs Filistin'in başkentidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınmasına ilişkin, "Kudüs, Filistin'in başkentidir. Bunu İslam dünyası olarak biz böyle biliyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de TURKEN Vakfı mensubu öğrencilerle bir araya geldiği programda yaptığı konuşmada "Kudüs israilin başkenti, olacakmış. Başta ABD olarak Kudüs'ü israilin başkenti olarak tanıyacakmış. Ya ne olarak tanırsanız tanıyın. 128 ülke tavrını çok net ortaya koydu. Kudüs Filistin'in başkentidir." dedi.

Erdoğan, "ABD insanlığın hak, adalet ve hakkaniyet şuuruyla bağdaşmayan bu adımıyla tüm ilgili BM kararlarını, hatta kendi müktesebatını bile ihlal etmiş, uluslararası toplum nezdindeki inandırıcılığına zarar vermiş ve ihtilafın çözümünde arabulucu rolünü kaybetmiştir. ABD, büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyarak, gerçekten barışı istediğini defalarca kanıtlayan Filistin tarafını cezalandırmıştır. Başta Amerika olmak üzere Kudüs'ü israilin başkenti olarak tanıyacaklarmış. Ne olarak tanırsanız tanıyın. BM'de bunun oylaması yapıldı. Kudüs, hele hele Doğu Kudüs, Filistin'in başkentidir. Bunu İslam dünyası olarak biz böyle biliyoruz." şeklinde konuştu. (İLKHA) 


Önceki Yumurta üretiminde artış
Sonraki Cami inşaatı çöktü: 6 yaralı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.