Vatandaşlar hayvan pazarında sağlıksız et kesimine tepki gösterdi

Vatandaşlar hayvan pazarında sağlıksız et kesimine tepki gösterdi

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde gelişi güzel yerlerde hayvan kesimine vatandaşlar tepki gösterdi.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde gelişi güzel yerlerde ve hiçbir sağlık ve hijyen tedbiri alınmaksızın hayvan kesimi yapılmasına tepki gösteren vatandaşlar, yetkilileri görevini yapmaya davet etti.

İlçede bulunan hayvan pazarında, hiçbir hijyen önlemi alınmadan ve pisliğin içerisinde hayvan kesimi yapıldığını belirten vatandaşlar, bu durumun halkın sağlığıyla oynamak olduğunu ve buna müsaade edilmemesi gerektiğini söyledi.

“Viranşehir hayvan pazarında hiç mi denetim yapılmıyor?” diyen vatandaşlar şöyle konuştu:

“Halkın sağlığı bu kadar mı ucuz? Soframızda tükettiğimiz en önemli besin maddesi olan etin böylesi yerlerde kesilmesi, bu da yetmiyormuş gibi birde üstü açık araçlarla branda üzerine gelişi güzel atılıp, taşınması halkın sağlığıyla oynamaktır. Yetkililer müdahale etmediği için bu durumlar yaşanıyor. Neden yetkililer bu duruma bir el atmıyor? Viranşehir halkı kimsenin umurunda değil mi? yetkililerin bu duruma bir an ünce müdahalesini bekliyoruz.” (İLKHA)


Önceki Siverek'te Anne ve kızına yıldırım isabet etti
Sonraki Şanlıurfa Valiliği uyardı! "Kuvvetli yağışlar var"

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.