Irak'ta parlamento seçimleri başladı

Irak'ta parlamento seçimleri başladı

Irak Parlamento Seçimleri kapsamında, özel seçmen kategorisine giren asker ve polisler için oy kullanma işlemi başladı.

Irak'ta 12 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek genel seçimler öncesinde güvenlik birimi mensupları, parlamento seçimleri için bu sabah açılan sandıklarda oy kullanmaya başladı.

Irak Yüksek Seçim Komiserliği Sözcüsü Kerim Temimi, dün yaptığı basın toplantısında, merkezi yönetime bağlı güvenlik güçleri ve Kürdistan Bölgesi’ne bağlı Peşmerge güçlerinden oluşan 800 binden fazla kişinin açılacak sandıklarda oyunu kullanacağını bildirmişti.

Irak ve Kürdistan Bölgesi’nde güvenlik güçleri ve özel seçmen kategorisine giren seçmenler oyunu 18.00'e kadar kullanabilecek.

Türkiye'de yaşayan Kürdistanlı ve Iraklılar da İstanbul, Ankara, Yalova, Sakarya, Çorum ve Mersin'de oluşturulan 16 merkezde oy verecek. Türkiye’de de sandıklar 18.00’de kapatılacak.

Yurtdışında 21 ülkede oy kullanan seçmenler için ise oy kullanma işlemleri yarın da sürecek.

329 sandalyeli Irak Parlamentosu için 6 bin 986 aday yarışıyor. 12 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek genel seçimlerde 24 milyon seçmen oy kullanacak. (İLKHA)


Önceki KPSS lisans başvuruları başladı
Sonraki Sandık kurulları hakkında genelge yayımlandı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.