9'uncu Astana toplantısının tarihi belli oldu - Urfa Basını - Şanlıurfa Haberleri, Urfa'dan Haberler, Şanlıurfa Son Dakika Haberleri, Son Şanlıurfa Haberler,Flaşh Şanlıurfa Haberler

9'uncu Astana toplantısının tarihi belli oldu

9'uncu Astana toplantısının tarihi belli oldu

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı, başkent Astana'da yapılacak Suriye konulu 9. Astana toplantısının 14-15 Mayıs'ta düzenleneceğini duyurdu.

Kazakistan Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, şubat ayında yapılması planlanan ancak daha sonra ertelenen 9'uncu Astana toplantısının 14-15 Mayıs'ta düzenleneceği açıklandı.

Garantör ülkeler Türkiye, Rusya ve İran ile Suriye rejimi ve muhaliflerin katıldığı toplantıların 9'uncu turuna, gözlemci ülkeler ABD ve Ürdün'ün de davet edildiği ifade edildi.

Açıklamada görüşmelerde gerginliği azaltma bölgelerindeki son durum ile insani ve güven artırıcı önlemlerin ele alınacağı belirtildi.

21-22 Aralık 2017'de sekizincisi düzenlenen Astana toplantısında, Türkiye, Rusya ve İran, tutukluların serbest bırakılması, cenazelerin teslimi, kayıpların kimlik tespiti ve UNESCO koruması altındaki tarihi alanların mayınlardan temizlenmesi için çalışma grubu oluşturulmasına karar vermişti. (İLKHA) 


Önceki Erdoğan: Kaybeden ABD olacaktır
Sonraki Viranşehir'de yağan yağmur mahalleyi sular altında bıraktı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.