İçişleri Bakanlığından nüfus cüzdanlarıyla ilgili önemli açıklama

İçişleri Bakanlığından nüfus cüzdanlarıyla ilgili önemli açıklama

İçişleri Bakanlığı, mevcut nüfus cüzdanlarının, kimlik kartı başvuruları yapılıncaya kadar geçerli olduğunu duyurdu.

İçişleri Bakanlığı tarafından, bazı basın-yayın organlarında nüfus cüzdanlarının geçerlilik süreleri hakkında yapılan haberlere istinaden açıklama yapıldı.

Bazı basın-yayın organlarında, 24 Haziranda gerçekleştirilecek cumhurbaşkanı ve milletvekilleri seçimleriyle ilgili eski nüfus cüzdanlarının kullanım sürelerinin 10 yıl olduğu, 24 Haziran 2007 ve öncesi nüfus cüzdanlarının geçersiz sayılacağı ve mutlaka yenilenmesi gerektiği yönünde haberler çıktığının bildirildiği açıklamada, bununla ilgili açıklama yapılma ihtiyacı doğduğu kaydedildi.

Açıklamada, "Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü mevzuatlarına göre; nüfus cüzdanlarının kullanım sürelerinin 10 yıl olduğu ile ilgili herhangi bir düzenlemenin bulunmadığı ve vatandaşlarımızın ellerinde bulunan mevcut nüfus cüzdanlarının, kimlik kartı başvurularını yapıncaya kadar geçerli olduğu hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi. (İLKHA)


Önceki Dolarda yükseliş meydana geldi
Sonraki Kömür madeninde patlama: 5 ölü

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.