Akçakalelilerden iptal edilen hastane kavşağına tepki

Akçakalelilerden iptal edilen hastane kavşağına tepki

Akçakale Bolatlar mevkiinde yapılan 3 km’lik yol çalışması sonrası devlet hastanesine araçların girişine sağlayan kavşağın iptal edilmesi halkın tepkisine neden oldu.

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi Bolatlar mevkiinde yapılan ve Akçakale Devlet Hastanesi önünden geçen 3 km’lik yol, hastaneye gitmek isteyen vatandaş için ızdıraba dönüştü.

Devlet hastanesine gitmek isteyen araçların girişine sağlayan kavşağın iptal edilerek kilometreyi aşan bir uzaklığa yapılması halkın tepkisine neden oldu.

Yol güzergahında bulunan Akçakale Devlet Hastanesi önüne kavşak bırakılmadığı için hastane girişinin sıkıntılı olduğunu ve bu yanlışın düzeltilmesi talebinde bulunan vatandaşlar yaşadıkları sıkıntıları şöyle dile getirdiler:

“Şanlıurfa istikametinden gelen vatandaşlar Akçakale’ye yakın bir yerden dönerek hastaneye ancak giriş yapabiliyor. Hastaneden Akçakale’ye dönmek isteyenler ise Şanlıurfa güzergahını takip edip hastaneden uzak bir mesafeden yapılan kavşaktan dönüş yapmaları gerekir. Yapılan bu projeye yanlıştır, henüz yol çalışması bitirilmemişken bu yolun düzeltilmesi gerekir.”  (İLKHA)


Önceki Birecik'te etkili olan yağış sele neden oldu
Sonraki HÜDA PAR'dan Şanlıurfa Sebze ve Meyve Hali esnaflarına ziyaret

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.