​İHA'ya ait parça Şanlıurfa'da boş bir araziye düştü

​İHA'ya ait parça Şanlıurfa'da boş bir araziye düştü

Şanlıurfa’da sabah saatlerinde nedeni henüz belirlenemeyen insansız hava aracının (İHA) parçası düştü.

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde sabah saatlerinde nedeni henüz belirlenemeyen insansız hava aracının (İHA) parçası boş bir araziye düştü.

Olay, sabah saatlerinde Akçamescit Mahallesi yakınlarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, mahalle sakinleri aniden yaşanan bir gürültünün ve boş araziden yükselen dumanlar fark etmesi üzerine durumu jandarmaya bildirdi.

Olay yerine gelen jandarma ekiplerinin incelemesi üzerine boş araziye bir cismin düştüğünü tespit ettiler. Ekipler, düşen cismin insansız hava aracının (İHA) yakıt deposu olduğunu değerlendirirken, düşen cismin parçaları incelenmek üzere Hilvan Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Valilikten açıklama

Konuyla ilgili valilikten yapılan açıklamada, “İlimiz Hilvan İlçesi Ovacık ve Söğütlü Mahalleleri sakinlerinin 10.04.2018 tarihli bildirimleri üzerine menşei henüz belirlenemeyen ve İnsansız Hava Aracına ait olduğu değerlendirilen metal parçaların bulunduğu alanın yaklaşık bir km etrafında yapılan araştırma sonucunda parçaların bulunduğu bölge kontrol altına alınmıştır. Konu ile ilgili adli ve idari inceleme devam etmektedir.” denildi.  (İLKHA)


Önceki Güneydoğu illeri için sağanak yağış uyarısı aralarında Şanlıurfa'da var!
Sonraki Birecik'te kaza: Kamyon şoförü yaralandı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.