Şanlıurfa'da Kur'an kursu öğrencilerine eğitici etkinlik

Şanlıurfa'da Kur'an kursu öğrencilerine eğitici etkinlik

Şanlıurfa'da Kur'an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik namaz kılma ve kıldırma, hutbe ile vaaz etkinlikleri düzenlendi.

Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından, kentte Kur'an kurslarında eğitim gören kız ve erkek öğrencilere yönelik namaz kılma ve kıldırma, hutbe ile vaat etkinlikleri düzenlendi.

Eyüp Peygamber Camii'nde gerçekleştirilen etkinlikte Kur'an kursu öğrencilerine hutbe, vaaz, ilmihal bilgileri, ilahiler, dua ve Kur'an-ı Kerim okutuldu.

Etkinlik hakkında bilgilendirmelerde bulunan İl Müftüsü İhsan Açık, "Cami ve Çocuk Buluşması" adı altında çocukları camiyle buluşturduklarını söyledi.

Açık, "Camide neler yapıldığını eğitmek amacıyla çocuklarımıza hutbe okuttuk, vaaz verdirdik. Çocuklarımız, kendileri namazın, abdestin ve teyemmümün tarifini yaptılar. Burada ilahi okudular, dualar edildi ve Kur'an-ı Kerim okundu. Hedefimiz camiyi çocuklarımıza sevdirmek, caminin çocuklara ait olduğunu hissettirmek." dedi.

Etkinlik, yapılan duanın ardından sona erdi.

Etkinliğe İl Müftüsü Açık'ın yanı sıra Haliliye İlçe Müftüsü İbrahim Halil Okulu, Karaköprü İlçe Müftüsü Ahmet Altıok, öğrenciler ve velileri de katıldı. (İLKHA)


Önceki Şanlıurfa’da Bylock kullanıcılarına operasyon: 22 tutuklama
Sonraki Türkiye'de hayvancılık sektörü dengesiz işliyor

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.