Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından açıklama

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından açıklama

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından alınacak 2 bin 58 sözleşmeli personel alımı için tercihler bugün sona eriyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından alınacak 2 bin 58 sözleşmeli personel alımı için tercihler bugün 23.59’da sona eriyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kadrolarına KPSS 2017/7 ile 874 Ziraat mühendisi, 328 Gıda Mühendisi, 96 Su Ürünleri Mühendisi, 10 Balıkçılık Mühendisi, 33 Harita Mühendisi ve 717 Veteriner Hekim olmak üzere toplam 2 bin 58 sözleşmeli personel alınacak. Alınacak personeller 657 sayılı DMK’nın 4/B maddesine göre istihdam edilecekler.

Tarım Bakanlığının 2058 personel alımına başvuru yapabilmek için, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan 2016 KPSS’ye girmiş olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmak gerekiyor. Ayrıca tercih başvurularının ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun olmak şartı bulunuyor. Kadro pozisyonlarına göre tercih kılavuzunda nitelik kodları belirtilen lisans bölümlerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecekler.

ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden tercih başvurularını tamamlayan adayların 15 TL tercih ücreti yatırmaları gerekiyor. Memur adayları tercih ücretini anlaşmalı bankalardan ya da ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile 5 Temmuz 2017 tarihine kadar yatırılabilecek.

Genel Bilgiler Kılavuz için TIKLAYINIZ.

TABLO-1. Atama Yapılacak Sözleşmeli Pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli Personel Pozisyonları İçin Aranan Nitelikler için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Lisans Programları için TIKLAYINIZ.

Dilekçe için TIKLAYINIZ(İLKHA)

Önceki Suruç'ta silahlı kavga: 2 ölü
Sonraki Şanlıurfa Valisi Tuna halka veda etti

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.