PYD sivillere ateş açtı: 7 ölü, 3 yaralı

PYD sivillere ateş açtı: 7 ölü, 3 yaralı

PYD'li bir grubun, Cerablus'tan Şiyuk köyüne dönmek isteyen Suriyeli sivillere açtığı ateş sonucu 7 kişi öldü, 3 kişi yaralandı

Suriye'de bir grup PYD'linin, Cerablus'tan Şiyuk köyüne dönmek isteyen sivillere ateş açması sonucu 7 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

Bölgedeki askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, Fırat Nehri'nin doğusundaki Şiyuk köyü ve civarını DEAŞ'tan koruma bahanesiyle PYD'li grubun bölgeye yerleşmesinin ardından yaklaşık 10 bin Arap kökenli Suriyeli, Cerablus'a geçti.

Suriyeli siviller, DEAŞ tehdidinin ortadan kalkması üzerine sosyal medya aracılığıyla harekete geçerek köylerine geri dönmek istedi.

Organize olan ve içlerinde kadın ile çocukların da bulunduğu yaklaşık 100 Şiyuklu, daha önce PYD tarafından yıkılan Fırat Nehri üzerindeki Şiyuk Köprüsü'ne doğru yürüyüşe geçti.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve Türkiye bayrakları taşıyan köylülere, An Nasiriyah bölgesindeki PYD'lilerce uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu 7 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

Yaralıların Cerablus'taki hastanelerde tedavilerine devam edildiği öğrenildi.


Önceki 2017 KPSS merkezi yerleştirme takvimi açıklandı
Sonraki “Yerleşimciler direnişçi gençlerin hedefi olmaya devam edecek'

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.